Kaip prirašyti daug ir nepasakyti nieko?

Neseniai gavau laišką iš savo buvusios darbovietės. Juokingas toks. Pasakyta viso labo vienas žodis (!), o laiškas su HTML’iniu crapu sveria netoli 140KB.

Na, šiais superduper technologijų laikais dauguma sakys “čia nieko, smulkmena”. Negaliu ginčytis, nors savo ryšiu ir nesidžiaugiu. Bet kas užkliuvo, tai tas legal crap’as pačiam laiške:

Šis laiškas išsiųstas naudojant AB FMĮ „Finasta” el. laiškų sistemą. Laiško
turinys yra skirtas tik tam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuriam šis
laiškas adresuotas bei kitiems asmenims, įgaliotiems jį gauti. Laiške gali
būti konfidencialios ar kitaip teisiškai saugomos informacijos. Perspėjame,
kad jeigu nesate numatytas šio laiško gavėjas, bet koks šio laiško turinio
atskleidimas, kopijavimas, platinimas ar naudojimas yra griežtai draudžiamas
ir gali būti laikomas įstatymų pažeidimu. Jeigu šį laišką gavote per klaidą,
maloniai prašome nedelsiant apie tai pranešti AB FMĮ „Finasta”, o laišką
ištrinti. AB FMĮ „Finasta” neprisiima atsakomybės už laiške pateiktą
informaciją, išreikštas nuomones ar padarytas išvadas, nesusijusias su
oficialia AB FMĮ „Finasta” veikla ar pozicija.

Kai ten dirbau, tai puikiai prisimenu kaip kovojau kad to nebūtų. O kaipgi, tada mes dar kažkiek galvojom apie e-mail kultūrą, buvo idėjų auklėti žmones, pamokinti juos tvarkingai rašyti laiškus, paaiškinti kad yra lietuviškos raidės žodyne ir panašiai… Idėjos apie tai kad toks ale teisinis spam’as galėtų būt prisegtas buvo, bet aš vos ne ultimatumais išsizyziau kad to nebūtų ;-)

Dabar gi, parašiau ir paklausiau – va, o kaip manot, apart to kad teoriškai bet kada galit paduot į teismą – ar laimėtumėt, jei persiųsčiau laišką draugui, kuris nėra numatytas gavėjas, o jis patalpintų laišką internete? Atsakymo negavau, bet kiti atsakymas tebeateina su tokiu crapu.

Man vienam tai atrodo kaip absurdas, kuris nereiškia nieko teisiškai (nuo kada apskritai laiškuose galima kažką nurodinėt, ypač kai recipientas ne vienas ir aš toli gražu nesu tos kompanijos darbuotojas)?

Manau kad ne.

Tuo tarpu šnektelėjau apie tai su savo ex-kolegomis. Sakė kad tai atsirado ne jų iniciatyva, o kažkokio audito. Mol atėjo auditas ir neradę kažkokios nesamonės signature jau nenorėjo dėti pympačkos ties “viskas ok”. Nesiginčijau ilgai, atsibodo ;-)

Be abejo, į teismą paduoti galima daug už ką. Už neplautas kojines, plautas kojines, nemandagų kreipimąsi, mandagų kreipimąsi…. Galima paduoti į teismą ir už mandagų užklausimą “kiek valandų” – klausimas tik ar laimėsi. Galima dar daug ką daryt apart padavimo į teismą. Bet kažkodėl pas nieką neteko matyt signature “–\n`cat /my_ebooks/constitution`” – nes kam tas teises vardinti, jei ir taip turi?

Kitas gi klausimas – kaip su tuo kovoti. Bet ką ten pakovosi – rankos svyra… Rašyti lietuviškai nemoka ir nesugeba, apie rišlų minčių dėstymą išvis pamiršti reikia, o dar kažkas ateis pradės pudrinti smegenis kad signature debiliška? =)

Loading Facebook Comments ...

2 thoughts on “Kaip prirašyti daug ir nepasakyti nieko?

  1. Rukas

    nu tu visiskai teisus, kompanijoje, kurioje dirbu lygiai tas pats. Dar geriausia tai, kad ta bilibirda anglu kalba. Tai realiai jei siunčiu lietuviui tai iš vis nieko nereiškia. Galėčiau išversti, bet jei išversiu be vertė spaudo ar dar ten kokio notaro patvirtinimo tai vėl nebeturi galios. Jei įdomu pas mane prikabinama toks prierašas:
    This email transmission (and any of its attachments) may contain confidential, proprietary and/or privileged information. The sender intends this transmission only for the designated recipient(s). If you are not a designated recipient (or authorized to receive for a designated recipient), you are hereby notified that the disclosure, copying, distribution or use of any of the information contained in this transmission is strictly prohibited. If you have received this transmission in error, delete any copies which may exist on your system and notify the sender immediately. Thank you.

  2. ABL Post author

    Šiaip tai kažkada anksčiau (prieš metus beveik) omnitel.law newsgroupuose klausiau šia tema, tai atsakymas buvo kategoriškas – negali jie tau nurodinėti emaile, ką turi daryti. Tai šiuo atžvilgiu taviškis sucks 10x daugiau nei kad finastinis – su tuo savo “delete any copies”.

    Papublishinsiu kada gavęs per klaidą ir paprašysiu kad į teismą paduotų :F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *