Apie puslapį bei mane

…Senai senai, neatmenamais laikais…
Hm, pasirodo dar atsimenu tuos laikus. Kažkada seniai tuometiniame sauletekis.vtu.lt atsirado pirmasis jo puslapis (kurį dar galima surasti archyve), rašytas vieno tokio studenčioko, ne manęs. Tuo tarpu idėja turėti savą puslapį man kažkaip nebuvo įdomi – kur kas smagiau buvo leist laiką kompiliuojant apache, ar žaist Diablo I. Bet jau tada buvo reikalas dalintis informacija su kitais, taip atsirado tokie katalogai kaip “mano”, “neliesti_trumpam” ir panašiai. Gerai, kad neilgam.
Kažkur apie 2001 metus pradėjau dirbti VGTU skaičiavimo centre – ir ten gavau galimybę turėti kompiuterį, kuriuo nereikėjo dalintis su kitais! (iki tol nuosavo kompiuterio neturėjau, jei neskaičiuoti BK/ZX). Taip ir prasidėjo. Ten ir gimė minimalus puslapiukas, hostingas pažįstamiems, vaikiški pažaidimai su PHP, CS serveris (pats niekad ir nežaidžiau ;-) ir daug ko kita. Kažkada apie 2002 metus gavau domain vardą ‘ablomas.com’ (kilęs nuo IRC nick’o – ABLomas ar ABL).
Laikui bėgant perėjau dirbti į VU – čia maždaug 2002 pavasaris. Ten situacija dar geresnė – net ne tai kad “turi kompiuterį darbui”, bet gavau visą fermą kompiuterių, su kuriais prasidėjo eksperimentai – pradedant visokiais distributed storage eksperimentais, baigiant openmosix klasteriu. Dviems metams praėjus nuo domeno registracijos praradau domeno vardą ‘ablomas.com’ (nuo žioplumo vaistų nėr, o kartu ir patirties šitoje srityje stoka), ir viskas liko ant ‘abl.fan.lt’ (beje, šis vardas ir dabar veikia, ačiū Arūnui).
Su laiku požiūris keitėsi, kai visi masiškai blogino ir rašė ištisus romanus internete, aš kažkodėl buvau apsiribojęs minimaliais statiniais puslapiais. Taip, daugelis iš jų yra išlikę ir dabar, bet kad mažai iš jų naudos ;-) “Hostingo pažįstamiems” projektas taip pat buvo numarintas – “serveriuke” liko tik keli žmonės, kurie kažką aktyviau darė. Pagrindinė rašliava ir laiko praleidimas buvo saulėtekis – saulėtekio bendrabučių puslapis. Savo blog’o ar panašių žaislų man kaip ir nereikėjo…
2007 metais aš išėjau dirbti į Finastą tech. skyriaus vadovu. Tai buvo daugiau asmeninis iššūkis – ar daug kas gali pasigirt “turėjau galimybę ‘suklijuot’ banko platformą nuo A iki Z”? Kadangi su Finasta dirbau jau nemažai laiko (moxliukui rekomendavus berods nuo 2004 metų rūpinausi jų webserverio našumo tiuningu (lietuviškai turbūt būtų “tinkinimu”? ;-) bei klasterizavimu), tai šiek tiek numaniau su kuo teks susidurti. Puslapis liko visai apleistas kuriam laikui…
2008 vasarį išėjau iš VU. Gavosi lygiai 6 metai jei gerai pamenu. Hostingo dėžė kurį laiką praleido sudijos patalpose, servindama puslapius ar hostindama Warcraft III botą, bet su laiku teko persikraustyti pas Basą – studija išsikraustė į kitas patalpas, o ten dirbantys pasikeitė…
2008 pavasarį išėjau iš Finastos. Ten dirbau lygiai metus – išėjau tą pačią dieną kaip ir atėjau oficialiai dirbti. Rezultatas buvo pasiektas – po dviejų savaičių jie gavo banko licenziją.
2008 rudenį pradėjau dirbti BDC kaip projektų vadovas – oficiali versija. Ir kartu sugalvojau, kad pats laikas padaryt bent kokius pakeitimus puslapyje – taip ir atsirado keletas postų iš visai neoficialaus ir niekur nepublishinto blogo (t.y. viso jo kaip ir nedėjau – nes tuomet rašiau jį “tik sau”) ir idėja tęsti visa tai toliau…
2011 pavasarį pakeičiau pareigas toje pačioje darbovietėje – patapau IS ekspertu. Į visų taip mėgstamą Barclays neišėjau (nors pokalbyje ir buvau – buvo įdomu, ką gali pasiūlyti), nes ten nėra ką veikt, kitur pakol kas irgi netraukia – tai turbūt liksiu BDC dar ilgam.
…To be continued… ;-)

P.S. oficialios CV versijos nedėjau, nors pastebėjau kad tai darosi populiaru. Ką gi, nesijaučiu dar toks “kietas” kad galėčiau tai visiems parodyti. Gal kada nors ;-)
P.P.S. atrodo kad vienintelis social networking puslapis kuriuo naudojuosi – tėra LinkedIn (ačiū ImCat), taip kad jei rasite mane kokiam feisbūke ar onėje – ten tikrai ne aš ;-)
UPDATE 2016.08.01: po #drama pamokėlių iš google – jau esu keliuose soc. tinkluose:
Google Plus (naudojuosi dažniau, ale…)
Facebook (naudojuosi labai retai – daugiau atsirandu dėl LT-FPV puslapio ten)

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.