Biudžetinis trikopteris

Sugalvojau kad reiktų pasidaryti trikopterį, bet tai ryškiai buvau nepirmas, kuriam kilo tokia mintis. HK buvo išpirkti visi galinio variklio mountai, taip pat ir Plush’ai su DT750. Ką gi, darom viską savaip ;-)

Yaw mechanizmas:

Yaw for tricopter with servo

Padarytas paprastai – iš trisluoksnės (iš tikro – penkiasluoksnės, jei skaičiuot laminatą) faneros, suklijuotos kad būtų storiau. Nuotraukoje matomas įskilimas užpiltas CA, jis laikosi tvirtai. Iš kitos pusės – 7mm ilgio, 3mm diametro anglinis strypelis, kuris laisvai sukasi kitame faneriniame “įdėkle” (tam galima panaudot ir HK600 sraigtasparnio guoliukus su 3mm skyle – mechanizmas būtų dar sklandesnis). Beje, 3mm anglinių strypelių yra santykinai pigiai pirkt modelyje. Jie ten pulltruded, ganėtinai sunkūs (lyginant su “brangiais” variantais), bet savo kainą atidirba.

Mano nuomone, gavosi tikrai ne blogiau nei rcexplorer yaw’as. Jokio laisvumo, o jei dar nebūčiau gailėjęs supjaustyt servo – tai būtų ir aukštis būtų normalus. Beje, servo panaudota šita (reik įsidėt į krepšelį – kaina krinta maždaug dvigubai) – ne skaitmeninė, bet užtat tikrai masyviai padaryta.

Pagrindas irgi padarytas iš tos pačios faneros. Priežastis paprasta – taip ir neradau, kur pardavinėtų stiklotekstolitą ar getinaksą suprantamais kiekiais (ir nefolijuotą). Pirkt folijuotą ir nuėsdint – nesamonė, be to brangu; o visokios lytagros ir heliopoliai parduoda po 3+kg lakštus – nebus kur juos dėt paskui…

Kaip parodė realybė – faneros pilnai užtenka, atsparumo per akis (jau spėjau sulaužyt vieną kanopą, nukritau belenkiek kartų – turbūt reikia iš 100m nulėkt vertikaliai, kad sulaužyt fanerinį korpusą. Bet tokiu atveju manau ir stiklo tekstolitas lūžtų, o jį pakeist dar daugiau terlionės.

Palyginau su turimo 2mm stiklo tekstolito plokštele – svoris panašus. Taip kad – kodėl nepadaryt pigiau? ;-)

Tricopter centerplate

Didžiausias tokio tricopterio privalumas – tai, kad jis labai patogiai susilanksto. Atsukam pora varžtų (foto matosi, kurie turi “rankenėles”), kojytės užsilenkia – viskas, galima keliaut namo.

Folded tricopter

Kojytės 10×20, iš pagaliuko, pirkto “Medžio centre” (tas pats pagaliukas, iš kurio dariaus ir putos pjovimo “stakles”). Kaina… Gal du litai už du metrus? Taigi užtektų porai tricopterių ;-)

Tvirtumo užtenka per akis (tiesa, šiandien nutėškiau tiesiai ant vienos kojos, tai pagaliau viena sulūžo, bet iki to laiko buvo daug griuvimų – susilanksto ir tiek).

Tos baltos pūslės – tai mokymuisi uždėtos sulankstyto LPDE “kojytės”. Teoriškai turėtų sušvelninti nusileidimą ;-)

Unfolded tricopter

Na ką. 3x regai (dar neperflashinau, bet būtinai tai padarysiu) + 3x DT700 – 100lt iš viso (nusipirkau berods propo forumuose, kartais pasitaiko, dar + gavau programavimo kortelę); kontroleris su LCD – dar 90lt, baterija 30lt, serva 32lt, propai 12lt (beje, papuolė labai blogos kokybės), laidų neskaičiuosim, varžteliai, fanera ir pagaliukai dar kokie 10lt. Imtuvas kainuoja daugiau už visa kita kartu sudėjus, na bet šito gėrio kiekvienas RC mėgėjas turi ;-)

Sumoj ne tiek ir daug, turint omeny kad teoriškai šitas aparatas gali nešiotis GoPro. Va tik jį suderint kad skristų kaip aš noriu, o ne kaip jam patinka – čia jau problema…

Flying tricopter

Su laiku atidirbsiu sistemą, žiū gal ir kokį video iš trikopterio įmesiu ;-)

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *