Atsigaukim

Seniai nerašiau – visko pasitaiko ;-)
Bet va, yra proga – konstruojam naują įrenginį, dėl to tai tikrai verta parašyti atskirą postą. Viskas prasidėjo labai paprastai – prisireikė namuose vietos, kur būtų laikomi filmai – supratau, kad DVD yra labai neefektyvu. Didelė lentyna, užimanti visą kampą talpina 100 DVD. Turint omenyje, kiek vidutiniškai užpildomi diskai – gaunasi, kad 100 diskų telpa į 4 terabaitus, kas yra tikrai nedaug šiuolaikiniams HDD.
Taigi, planas paprastas:

 • ekonomiška (el. energijos požiūriu)
 • talpi (informacijos požiūriu)
 • mažytė (fiziniais gabaritais)
 • tyli – papildomas triukšmas namie nereikalingas

…dežutė, kuri talpintų daug informacijos, pakeistų esančius DVD ir krūvą kitų “gudrių” dėžučių, esančių namie (wireless, NAT ir t.t.). Rezultate susidėjo tokia schema:

 • Supermicro Atom MB (berods 12W apkrovus)
 • 5x WD Green 2TB diskai (tylūs, talpūs, ekonomiški – ko dar norėt?)
 • Bronze (80+) sertifikuotas PSU su Active PFC
 • 2x Built-In + 2x1GBe tinklo interfeisai iš papildomos Intel tinklo plokštės

Kadangi viską galima vienaip ar kitaip nusipirkti Ebay ar pas mus, tai čia problemų nekilo. Supermicro – pasirodo Elko atstovauja, tai gražiai paprašius atgabeno, diskai – ne retenybė, PSU – paėmiau vienintelį iš pigesnių ir ne popieriniais kilovatais FSP gamybos. Tinklo plokštę teko pirkti iš Ebay – mūsų kainos nelabai protingos – gavosi maždaug dvigubai pigiau nei pas mus.
Dėžės tinkančios ir patinkančios neradau, taigi – gaminausi pats. Pradžiai draftas pasiskaičiavimui, ar viskas tilps, t.p. ir minimaliai šiluminių srautų paskaičiavimas (SolidWorks + FloWorks):
Wireframe image of NAS boxShaded image of NAS box
Su PC paskaičiuot viskas paprasta, realiai darbai gaunas sudėtingesni….
Aliuminio kampuočių rėmas NAS dėžei
Gerai padirbėjus – viskas gaunas. Įvertinant tai, kad rėmo gamyba užtruko mėnesį (dirbama buvo tik po darbo, taigi – valanda-dvi, arba savaitgaliais) – nebuvo paprasta, bet tikrai padaroma. Aišku, dabar daryčiau kitaip, bet tai žinios kaip apdirbti aliuminio kampuočius neateina miegant ;-)
Nieko, dalys atkeliavo, galima pradėt montuot. Nexus ventiliatorius + testinis HDD (sugedęs, naudojamas tik pamatavimui):
Pradėta montuoti - HDD + ventiliatorius
Dėžėje buvo prigalvota keletas gan originalių, kitur nematytų sprendimų – tinklo plokštės tvirtinimas spyruoliuojančia duraliuminio juosta, HDD tvirtinimas konusiniais varžtais… Gal patentuot? =)

Sumontavus galima pažiūrėt kas gaunas….
Montuojami HDD, bendras vaizdas iš šono
o esant laiko – net ir pamėgint įjungt:Pirmas bandymas įjungti
Na tai ką, rezultatas jau yra – paskui sumontavau dar dvejus papildomus diskus (5 iš viso), atsirado šoninės sienelės, LCD viršuje (neveikiantis, nes kontroleris taip ir neatkeliavo iš Ebay). Kas gavosi – parašysiu vėliau ;-)

Loading Facebook Comments ...

2 thoughts on “Atsigaukim

 1. Rukas

  Nu sveikas sugrįžęs į blogosferą. Tikrai jau seniai begirdėtas, gerai, kad RSS dar neištryniau :)
  Na komplektukas, tai tikrai neblogas gavosi. Gal gali parašyti kokią motininę pasiėmiai ir kiek ji kainavo?
  Šiaip apie normalų NAS aš pats pamastau. Dabar naudoju eTrayZ, kaip pirmam nas serveriui tai tikrai neblogas variantas, tik vienas minusas Labai jau silpnas procas ir mažai RAM.
  O tavo variantas tai tikrai nieko gavosi. Laukiame update ir login info :)

 2. ABL Post author

  MB: http://www.supermicro.com/products/motherboard/ATOM/ICH9/X7SPA.cfm?typ=H
  Kainavo… Hm, apie 700lt. Taip, labai nemažai, bet kad geresnės alternatyvos neradau:
  – CPU – dualcore integruotas
  – pagal tai, ką rodo mano gaidometras, tai ~11W po apkrova (bet tokia “real-life”, ne sintetine, spėju koks prime95 ir daugiau galios paprašytų) – taigi, super-ekonomiška
  – dveji tinklo interfeisai
  – yra variantas su BMC, bet paskui nusprendžiau kad nafyg jis man ir nebepirkau ;-)

  O konstrukcija gavos nebloga – tiek, kad aišku iš kelių foto net nesimato kiek pridaryta, bet čia primečiau kad sumoj daugiau nei pusšimtis varžtų konstrukcijoj ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *