Paauklėkim vielabraukius

Yra Vilniuj tokia Žygimantų gatvė (Goštauto gatvės pratęsimas, jei važiuoti toliau pro operos ir baleto teatrą). Tai va, ten ne per seniausiai su visomis tomis superduper gatvių modernizacijomis padarė viešojo transporto juostą.

Turėjom blogą situaciją – dienomis ten visą laiką priešinga nuo upės juosta užstatyta (nors ir nelabai galima – geltonas bordiūras, ženklai ir visa kita), bet vakarais galima buvo važiuot ir nesukt galvos (ir ramiai visus lenkt ta kraštine juosta). Gavom dar prastesnę – jei kas velkasi gatvės viduriu – tai teks riedėt jam iš paskos.
Kas dar smagiau – tai kad troleibusai (atrodo kad žodis “vielabraukis” vienok yra nebevartotinas ir nenusistovėjo – vlkk kaip ir tyli apie tai ;-) irgi dėjo ant savų juostų. Galima sakyti, dėjau brūkšnelius tais atvejais, kai tekdavo vilktis paskui troleibusą, bet vieną kartą trūko kantrybė. Viskas baigėsi tokiu laišku į dvejus e-mail, kuriuos nesunkiai galima rasti Vilniaus troleibusų puslapyje (nenoriu apkrauti jų dar didesniu spam kiekiu, taigi nevardinsiu tų e-mail adresų) (pora nereikšminių frazių išbraukta, esmės jos nekeičia):

Norėčiau pasiteirauti, o taip pat ir pasiskųsti šiek tiek keistu troleibusų vairuotojų elgesiu. Vilniuje, Žygimantų gatvėje yra specialiai tam reikalui padaryta viešojo transporto bei taksi juosta (atskirta ištisine linija bei pažymėta ‘A’ raide). Bet 12 kartų grįždamas vakarais namo (laiko tarpuose nuo 18 iki 21 valandų), taip pat kelis kartus eidamas šalia dienos metu pastebėjau tokį dalyką – tos juostos yra nenaudojamos. Troleibusai (įvairių numerių ir modelių) jas ignoruoja, net jei jos yra tuščios, ir važiuoja viena bendra likusia juosta. Tas nėra gerai, nes:

      Kiti vairuotojai, nenorėdami važiuoti paskui lėtai (~30km/h) riedantį troleibusą kerta ištisinę juostą, aplenkia troleibusą A juosta (kas yra KET pažeidimas)
      Susidaro nemažos automobilių eilės – visi mes esame už tai kad kamščiai ir automobilių eilės mažėtų

Klausimas – kodėl troleibusų vairuotojai elgiasi kaip toje pasakėčioje apie šunį ir šieną – nei patys naudojasi juosta, nei kitiems leidžia? Jei ta juosta yra nupiešta blogai – reikia atitinkamai reaguoti ir atitinkamos institucijos panaikins ženklinimą, bet tai anaiptol neleidžia pažeisti KET.

Yra kitas, dar nemalonesnis dalykas – tai vairuotojų elgesys ten. Šiandien (~19:30) teko važiuoti priešais vieną iš tokių autobusų. Dėl tam tikrų priežasčių teko važiuoti lėtai (~25km/h). Automobilių nei priešais mane, nei už manęs ar troleibuso nebuvo, taigi manau kad niekam netrukdžiau. Deja, užuot persirikiavęs į visuomeniniam transportui skirtą juostą ir mane aplenkęs, troleibusas (berods tai buvo 4 maršruto “Solaris”) įjungė ilgasias šviesas, tuo mane visai laikinai apakindamas (troleibuso žibintų aukštis yra maždaug mano automobilio veidrodėlių aukštyje).

Aš neabejoju, kad Jūs, kaip atsakingai žvelgiantys į savo įmonę, bei jos darbuotojų kultūrą imsitės priemonių, kad visa tai nepasikartotų. Tas yra akivaizdu jau vien iš funkcijų, aprašytų tinklapyje. Mane domina kas kita – kokių konkrečių priemonių bus imtasi, kad minėti incidentai nepasikartotų?
Ačiū už sugaištą laiką!
<...>

Slinko dienos… Sakykim, kažkada senais senais laikais buvau pamokintas, kad jei jau “daryt tvarkingai” – tai reiktų atsakyti per tris darbo dienas. Nieko. Galvojau – stūmė ragą. Vienok, nieko daug ir nesitikėjau ;-)
Praėjo savaitė (laiškas buvo išsiųstas Lapkričio 6 dieną), ir gavau atsakymą. Keistokai suformuluotu subject ir pamestais headeriais (spėju viduje laiškas buvo forwardinamas ne kartą, pakol papuolė iki žmogaus kas gali atsakyt, o ten jau formavo tekstą word’e – bereikalingą whitespace aš pašalinau ;-) – bet gavau!

Subject: atsakymas
From: Violeta Zubaviciene
Išnagrinėjus Jūsų nusiskundimą norėtume paaiškinti :
Vilniaus mieste pažymėtos viešojo transporto bei taksi juostos tikrai palengvina visuomeninio transporto pravažiavimą.
Jūsų paminėta Žigimantų gatvėje esanti juosta labai dažnai būna užstatyta lengvosiomis mašinomis ir troleibusų vairuotojai žinodami tokią situaciją ja ne visada gali pasinaudoti, nes persirikiuoti į bendro naudojimo juostą ne taip paprasta. Mūsų atitinkamos tarnybos palieka mašinoms pranešimus, kad neužimtų pravažiuojamosios kelio dalies. Apie šią susidariusią padėtį informuota ir viešosios policijos eismo priežiūros tarnyba Ir padėtis po truputį gerėja.
Su vairuotojais pravedami pokalbiai, vairuotojai perspėjami ir įpareigojami būti atidesniems ir gerbti kitus eismo dalynius.
Atsiprašome už patirtus nepatogumus.

Na, kiek ten atsakė į mano klausimą, kiek ne – bet svarbiausia – gavau atsakymą!
Per tą laiką (ir vėliau – galima sakyt kad publishinu tik dabar nes skaičiavau tvarkingai važiuojančius troleibusus) pamėginau stebėti kaip važiuoja troleibusai. Reikia pripažinti – laikai gerėja. Nežinau ar dėl mano laiško, ar dėl vairuotojų adaptacijos, bet iš ~7 sutiktų troleibusų 5 jau buvo “savoje vietoje”.

Jaučiuos kažkoks visuomeniškas %)

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *