Kada baigiasi “padėsiu kitiems” ir prasideda “patapau eiliniu fanatiku”

Kur eit pagalbos jei nesugalvoji algoritmo? Pirmai pradžiai – turbūt į mėgstamą IRC networką, tos kalbos kanalą.
Kadangi kokiame #php sėdžiu nuo ~2001 metų, tai labai puikiai matėsi evoliucija. Pradžiai buvo padedama. Paskui padedama retai. Paskui tiesiog “padedama”. Paskui be atodairos spardomi visi, kurie tik paminėjo phpnuke ar phpbb. Dabar gi, kartu su IRC apmirimu (musėt priešmirtiniu) kartu aprimo ir tiek kanalai bent jau lietuviškame Aitvare…
Ką gi, einam į freenode. Ten dar smagiau – nueini į kokį #php – amžinas bardakas, pradinukiškais klausimais “užmušami” visi specialistai ir rimtesnio lygio klausimai lieka neatsakyti. Na, toks jau tas PHP – dėl savo paprastumo ir populiarumo gavosi taip kad daugiausia problemų turi pradedantys, kurie mėgina suklijuoti 138876621 svetainę pasaulyje apie CS ar kažką panašaus.
Nukeliaujam į #perl. Na, sakykim neklausiu “parašykit kas programą kuri darytų tą ar aną”. Paklausiu idėjos, algoritmo. Prasideda diskusijos, trunkančios pora valandų, kurių eigoje paaiškėja, kad:

  • Man to nifiga nereikia (na, per pora valandų dar ne tokių dalykų įtikint galima)
  • Mano turimos idėjos sucks
  • 90% kanale sėdinčių nieko neišmano ir jų idėjos sucks taipogi
  • Programos kuri vos sudėtingesnė už “Hello world” kodas turėtų tilpt į dvi-tris eilutes, bet dėl sąmoningo obfuscatinimo, inline subsų, magic variables, backreference ir kalno kitokio crapo jinai būtų skaitoma tik aš-dešimtus-metus-mokinuosi-perlą specialistams
  • Jei tu galvoji kitaip tai pats ir daryk. Nuo nulio. Nes tą patį dalyką galima užrašyt n būdų, bet tik vienas teisingas!

…Rezultate vis tiek neturi to ko reikia.

Kokiam nors C, C++ kanale situacija dar liūdnesnė. Neduokdie nepataikysi paklaust… ;-)

Na, nelendu aš ten prašinėt pagalbos. Bent jau stengiuosi to nedaryt dažnai, paprastai būnu pasyvus stebėtojas. Bet kad situacija tokia smagi – kuo sudėtingiau išmokt kažką – tuo didesni fanatikai sėdi ir tuo aršiau jie gina savo nuomonę ;-)

Pats turbūt irgi taip darau, tik vat mėginu save pagaut – sunkiai sekasi. Iš kitos pusės, šiandien sukėlęs eilinį fleimą iš jo pabėgau – ir visai dzin, pasidariau “ūkišku” būdu. Nesvarbu kad specams tas kodas “sucks” – svarbu man smagu pasidarė =)

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *