Mane užblokavo google (LT)

Prieš savaitę mane užblokavo google (andrius.narbutas@gmail.com). Taip staiga, taukšt ir nėra. Be jokių ten pranešimų, skelbimų ar žinučių, tiesiog atsijungė hangouts’ai ir nebeleido prisijungti. Na, o po to pamačiau kad ir kiti dalykai neveikia….

Gmail, kurį naudoju nuo pirmų dienų (kai jis dar buvo tik pagal pakvietimus). Viskas dingo, turiu tik paskutinio mėnesio archyvą (visiškai atsitiktinai nusiurbiau emailus per į darbinį kompiuterį). Visa kita nepasiekiama.
YouTube, kur buvo virš 300 video, daugiau nei pusė milijono suminių peržiūrų, draugai ir šiaip savas tinklas – viskas dingo, nepasiekiama. YT buvau užsiregistravęs kai jis dar nepriklausė google, bet…. Teko priverstinai sujungti G+ su YouTube, o dabar jie abu išėjo. Vienu metu.
G+ su šimtais draugų, daugybe bendruomenių (kai kurios – mano sukurtos) ir tūkstančiais postų? Viskas, “ate”, nebėra. Įskaitant ir postus, filmukus apie techniką – jie musėt irgi pažeidžia TOS ;-)
Susitikimai, kuriuos organizavau ir kurie turėjo prisegtas foto – irgi dingo. Kas blogiausia, ten buvo tikrai nemažai ne mano foto – t.y. susirinkimo dalyviai krovė savo foto į mano sukurtą renginį – dabar viskas dingo…
Google Photo, PlayStore pirkiniai, Google Docs, Drive ir krūva kitų dalykų – viskas prapuolė. Kitaip sakant, viskas, kas tik galėjo būt susieta su google sąsaja – nuo google-autorizuotų prisijungimų kituose puslapiuose, iki konferencijų (kur dabar, pašalinus mano postus, atrodo kad kiti ginčijas tarpusavyje dėl visiškai neaiškių dalykų =)

Aš nežinau priežasties – kodėl. Google to nesako – visi užklausimai nukreipiami į bendrinį palaikymo puslapį. Jie nekomentuoja savo sprendimų, nepateikia priežasčių, neleidžia pasitaisyt ir “grįžt atgal”. Kiek ieškojau – neradau nei vieno, kuris būtų atgavęs savo paskyrą (bet radau daug informacijos apie neperiodines “google ban” bangas, kurių metu užblokuojamos dešimtys tūkstančių paskyrų). Tiesa, radau kelis kurie gyrėsi, kad su draugų iš google pagalba atgavo sąsają. Aš irgi taip mėginau, bet visi mano pažįstami google – technikai, prie tokių dalykų neprieina ir negalėjo man padėt…

Kas ten žino, kas ten kur ir kaip suveikė…

Gal koks nors G+ postas pataikė ant spam filtro (per paskutines dvi gyvavimo dienas postinau tik į uždaras, pagal pakvietimą bendruomenes – esu tikras kad niekas iš ten neparaportavo mano postų kaip “blogų” – tai galėjo būt tik automatinis veiksmas), arba google “prabėgo” per senus postus?
Gal kas nors pasiskundė kuriuo nors mano YouTube filmuku (būtų gan keista – visi mano filmukai – mano paties darbai, unikalūs – tik kai kur prisikabino prie foninės muzikos – bet neturėjau jokių strike, o ir visi tokie potencialiai pikti filmukai – jau seni).
Gal kas nors reportino kokį nors senesnį mano postą apie politiką ar sūrį (na, rusiškų botų sistemą gerai žinau – topinius twitterio vartotojus nuėmė, kai 50000 botų pasiskundė, tai ką jau ten man =)

Žodžiu, nežinau kas nutiko. Iki šiol buvo maždaug “ai jo, girdėjau kad kažką ten užblokavo, nu bet man taip nebus – aš gi gerietis, o jei jau kažkam labai nepatiks – tris strike gausiu negreit, jei ir ‘užplytins’ kokį postą – anokia čia bėda – man gi taip nebus”. O vat tik bum ir buvo! =)

Noriu, kad šis postas būtų kaip įspėjimas kitiems – tokie dalykai pasitaiko ir galvot “ai kiti vat nepavarė, o man taip nebus” – tikrai neverta. Keli patarimai:

  • Neverta pasitikėti google “Viena paskyra viskam” politika. Geriau jau paskirstyti visus duomenis per krūvą paskyrų – G+ su vienu, YouTube su kitu, Gmail su trečiu… Tada jei jau kas ir nutiks – bus mažiau prarastų duomenų ir bus maždaug aišku, kuri paslauga “pasipiktino”.
  • Reikia visiems servisams turėti alternatyvą. Vietoje bloggerio naudoju šį asmeninį wordpress blogą, dalis mano filmukų yra dublikuojami vimeo, turiu kitą e-mail adresą kur šiaip ir keliauja daugiausia susįjusių reikalų….  Bet taip, vis tiek praradau labai daug. Per daug…
  • Supraskit, kad jei taip nutiks – nebebus sąvokos “mano duomenys”. Bus tik “google duomenys” – savų jau nebėra. Ir google jų neatiduos atgal. Jie aiškiai įrašę prie savo teisių, kad turi teisę “Bet kuriuo metu dėl kokios nors priežasties nutraukti jūsų paskyrą iš anksto apie tai perspėjusi arba ne.” – taigi, pasipiktint nebus kuo. Ir ne, nesvarbu kad išleidote šimtus eurų play store, nesvarbu kad nusipirkote daugiau vietos google drive ar kt. susimokėjote – google visiškai vienodai jus ignoruos ir toliau laikys duomenis uždarytus. Aš tikrai susimokėčiau už (buvusius) mano duomenis pas google, kad tik gaučiau atgal (e-mail, google photos, docs ir pan.), bet jie neteikia tokio serviso. Juo labiau, čia būtų kaip ir išpirkos mokėjimas, kas tik dar labiau skatintų juos blokuoti tokius išsiplėtojusius vartotojus. Atsarginės kopijos per google drive, google takeout – nors kartą per mėnesį ir problemų bus mažiau.
  • Nesitikėkit, kas gausit nors kokį atsakymą iš google. Tas “auto-ban” servisas yra pilnai automatizuotas, visi prašymai peržiūrėti priežastis yra kultūringai nukreipiami į /dev/null ir jiems visiškai vienodai kas tu esi – ar koks vaikigalis, prieš 10min užsiregistravęs ir skubiai įmetęs porno foto į google drive, ar antrą dešimtmetį google besitrinantis vartotojas, kuris paaukojo tūkstančius žmogaus valandų, kad tik padarytų geresnę foto ar video. Nėra jokio skirtumo, abu nueis viena kryptim ir negrįš atgal, kartu su “savo” duomenimis. Taigi, jei neskaitot sutarties sąlygų (turbūt 99% vartotojų), tai elkitės labai atsargiai (bet aišku, tas tikrai negarantuos kad kažkas “nepasipiktins” jūsų veiksmais). Turėkit atsargines kopijas!

Aš kažkiek tai sugrįšiu – tiesa, jau pasimokęs ir nebe taip. Jokių rimtų emailų į gmail. Jokių playstore pirkinių (apskritai jiems neduosiu savo kortelės duomenų) – tikrai galiu apsieit be žaidimų ir kitų ten esančių mokamų nesamonių. Nieko gražaus į YouTube – tik visokie techniniai filmukai, kurių net neverta krauti į vimeo. Nu ir G+ reiks pakeist kitu soc. tinklu – aš ten grįšiu, bet daugiau dėl senų draugų ir esamų bendruomenių, pakol tas “vaiduoklių miestas” galutinai nugaiš.

(EN versija, šiek tiek išsamesnė: http://lag.lt/i-got-banned-from-google-en/)

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *