Daugiau – jokių viešų renginių….

Kaip ir ne visai į asmeninį blog’ą reiktų rašyt, bet LT-FPV yra komanda, o tai kas yra žemiau – būtent mano asmeninė nuomonė.
Gyvenime buvo visko – IRC pjaudavomės iki pat aiškinimųsi tarp barakų (paprastai statybiorai laimėdavo, gaila =) , savaitėmis pjautynės niufsuose, ilgamečiai nesutarimai forumuose…
Paprastai tai viskas baigdavosi taikiai, kaip ten bebuvę – visi kaubojiški įgūdžiai išgaruoja momentaliai vos atsitraukus nuo klaviatūros.
Šįkart viskas kitaip. Deja, tenka pasakyt, kad pasinaudosiu klasika – “duok durniui kelią” ir atvirai pasakau – nebeorganizuosiu jokių viešų renginių.
Jau žinau, pažįstami paklaus – “tau tai nebūdinga, negi pasiduosi dėl tokių smulkmenų???”. Turiu aš tam atsakymą – pakol kitam “laido gale” yra kažkoks adekvatus oponentas, tegu ir visai bambukas, bet besivadovaujantis minimalia logika, ar turintis suvokimą kas yra gerai, o kas yra blogai – galima ginčytis. Galima diskutuot. Galima kovot, galų gale, galima ignoruot ir tikėtis adekvačios reakcijos.
Bet kai kitam gale yra psichiškai nesveikas žmogus, kuris normaliai net nesuvokia visuomenės elgesio normų, kuris yra nekontroliuojamas (tiek kitų žmonių, tiek savo sąmonės, jei ji ten yra), tai nebegalima žaisti. Yra ir dar kitas niuansas – aš kaip aš, bet yra ir man artimi žmonės, draugai, šeima – maža kas susišvies nepakaltinamam su ginklu….
Tai kur kas paprasčiau yra tiesiog pasitraukti ir tiek. Juo labiau – įsipareigojimų nėra, o ir pats procesas patapo kažkokia neaiškia, neaiškiai suvokiama pareiga. Aš visiškai neturiu patirties, kaip reikia bendrauti su nepakaltinamais ir elementaria logika nesivadovaujančiais žmonėmis – ir, tiesą sakant, neturiu noro tos patirties įgyti.

Aš niekur nedingstu iš šio užsiėmimo (bent pakol kas), palaikau komandą kad ir ką jie darytų – bet nebeprisidėsiu prie viešų renginių organizavimo, ar pats nedalyvausiu ten, kur skraidyti renkasi vieni kitų nepažįstantys žmonės.
Detalių čia turbūt daug nereikia – kas nežino kokia situacija, tai keliais žodžiais paaiškinti nepavyks, kas žino – manau turi savo nuomonę (kuri gali skirtis nuo maniškės, bet dėl to “maikių neplėšysim”). Trumpa įvykių eiga iš mano pusės:

 • vienas dalyvis paskelbiamas “persona non-grata” antroms varžyboms. Na, didelio čia daikto – akivaizdžiai ignoravo daugkartinius teisėjų/organizatorių/kitų pilotų reikalavimus nusiraminti, gal išgėrė per daug ar dar ką, pasitaiko. Nu bet vietoje apsiraminimo pasipylė emocijų banga
 • maža to, žinodamas kad yra nelaukiamas (šiaip tai ta informacija buvo vieša – spėju čia buvo “strateginis sprendimas” neįsirašyt į komandos sąrašus, atvažiuot viena auto – mol “negi išmes” – na, pokerio žaidėjai žino, kad “all-in” ne visad pasibaigia sėkme – bet nu negi galima tiek neturėt savigarbos?) atvažiavo į rungtynes, pradėjo kelti skandalus, meluoti į akis. Komanda išsivežė savo “nekomandinį”, nes buvo pranešta kad varžybos nevyks.
 • po lenktynių gavau komentarą, kuris šįkart nuskambėjo rimtai. Aš jo netryniau, bet dėl visa ko:
  chatz3
  Aišku IP ten VPN proxy ir t.t., bet niekas nesako, kad negalima užsiimt kitų dalykų analize – user agent versijos, lankomumo patternas, galų gale, krūvos logų iš kitų sistemų (ne pečkuriu dirbu, vienok) plius šiek tiek social engineeringo – viskas gražiai susiveda į vieną tašką.
  Aš ne pirmas žmogus, kuris gauna grasinimus iš to paties asmens pasinaudoti šaunamuoju ginklu, pavyzdys (šitas bent jau ne paslaptis, kitų neviešinsiu):
  chatz2
 • Aišku buvo ir kitų smagių momentų, bet sakykim kad užtenka tiek. Juo labiau – neturiu tikslo kažkam kažką įrodyti ar paaiškinti – viso labo tik noriu apsisaugoti, kad mūsų organizuojamuose renginiuose net negalvotų dalyvauti tam tikri asmenys (heh, atrodo nedaug prašau – kad kažkas nenorėtų manęs aplankyt =)

  Šiuo atveju – geriau nesimušt. Pasidarysim uždarą renginį, be visų tų soi-disant “Lietuvos Čempionų”, be dramų ir ginčų. Lenktynės man visada buvo šiek tiek daugiau, nei kad vien sausas trasos zulinimas – smagu pasikalbėti su žmonėmis, linksma praleisti vakarus, o nepakaltinamų personų kompanija gadina bendrą nuotaiką. Iš kitos pusės – nu nei šilta, nei šalta, kad kažkas iš lempos pasiima titulus ir jais naudojasi. Gal kažkiek gėda, kai tokie lūzeriai išvažiuoja į užsienį ir pradeda pasakot, kad atstovauja Lietuvą (šiaip rungtynės tam ir prasidėjo – kad išsiaiškintumėm “kas yra kas”); gal kažkiek juokinga, kai kažkas nuėjęs į Iron Maiden pasigauna kavEnCkus ir pradeda jiems girtis, kad tuoj bus EU “dronų turnyrų nugalėtojas”. Bet kad dėl to rizikuoti savo ar šeimos gerove? Pffff….
  Gal kažkiek gaila įrangos trečioms rungtynėms (ruošiausi rimtai – naktinė trasa su UV apšvietimu, neonkėmis ir bėgančiomis girliandomis), gal kažkiek gaila komandinės įskaitos, kuri trečiose rungtynėse turėjo būt tikrai gerai realizuota. Bet nieko, mes viską gal dar panaudosime. O ir “invite-only” sistema greičiausiai pasiteisins – mažiau žioplių, daugiau “saviakų”, greičiau viskas vyks ir kas svarbiausia – nereiks niekam dėl nieko jaudintis.
  O gal čia kažkam kraujas užvirė kad xer-o-drone gerai neparsiduoda? Ai, suprasi nepakaltinamų logiką…
  hhh
  A, teisybės dėlei reikia paminėti, kad net jei incidento su komentarais ir nebūtų buvę – minėta persona vis tiek nedalyvautų. Nu nei šis nei tas užbaninti ploto savininką (kuris LT RC hobiui davė daugiau, nei visa ta “dronistų bendruomenė” kartu sudėjus) ir paskui pas jį atvažiuot smagintis ;-) Kalbėjau su smilga – sako “va, norėjau parašyt kad Armis nedalyvavo, o įkalė baną”. Suprantu, kad pagal “anos pusės” logiką gal ir nieko tokio būtų aplankyt smilgą po viso to, be jokių atsiprašymų, gal dar ir aprėkt savose valdose – nu bet geriau pabūt saugiai. Iš kitos pusės – darant tik pagal pakvietimus – nebus ir preteksto “atvažiavom, išvijo, dabar galim vaidint drama queeens“…
  chatz1
  Tam kartui – be emocijų ir pykčių – jungiamės į “Trečiadienio lygą“, kviečiu visus skraidančius, kurie turi geras rekomendacijas! =)

Loading Facebook Comments ...

2 thoughts on “Daugiau – jokių viešų renginių….

 1. Pingback: 2016-2 lenktynių media – LT-FPV TEAM

 2. iš šono

  pikta, kai “droniškuose” straipsniukuose rodo ne tuos ką iš tikro turėtų. Šiaip nei prie vienos nei prie kitos chebros nesu, bet stebint iš šono tai sprendimas atsiskirti nuo čempionų geras yr :) tegul jie ten sau vaizduojasi belekuo ir vaidenasi delfiuose, bet iki jūsų jiem dar labai toli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *