Greiti linkai:

Namai Daan Daan2 MGN GW2Telecom
Dienos statistika Dienos PL statistika

Tikrinimas paprastas - kas 5 min siunčiami ICMP echo request paketai su Type Of Service flagiuku 0x04 (reliability) sekomis po keturis - iš pradžių 30 baitų (58 su headeriais), vėliau - 700 baitų (728 su headeriais). Maksimalus laukiamas atsakymo laikas - 6 sekundės, jei negrįžta - prilyginama nuliui. Taigis, nulinė linija grafike reiškia visišką nepasiekiamumą programos požiūriu.

Toks variantas visiškai netinka, jei bandomų tikrinti hostų skaičius viršija 5. Dėl šios priežasties atsisakiau traceroute varianto (paskutinio hopso RTT - GW RTT) - tada geriau naudoti pvz kokį fping. Deja, be jo source krapštymo jo neišeina priversti siųsti TOS flagiuką. Užtat turime labai didelį pliusą - pinginami visi hostai vienu metu, t.y. "polleris" nesitimeoutina.

Reikia taipogi turėt omeny ir dar vieną dalyką - kad dauguma provaiderių prioritetizuoja ICMP paketus, taigi statistika mažų mažiausiai gali meluoti šiuo atveju - nepalyginamai tiksliau apie užlaikymą pasakytų statistika apie kokio nors neapkrauto serviso atsiliepimo laiką - tarkim www puslapio "nusiurbimas" ar panašiai. Tuom užsiima hping.

Skriptų source per daug kreivas šleivas kad kam dalinti, bet jei jau kam labai reikės - žinosit kur mane susirasti. Tiek, kad tektų vietoje ping'o persirašyti viską ant hping ar fping, jei tik yra galimybė. O jei ieškote paprasto webinio toolso tokiems tikslams - google-> cacti. Prarandant dalį lankstumo aišku ;-)

P.S. kam nepatinka spalvos - sugalvokit geresnes. Man ir šitos labai geros - neakina kai nuo konsolės akis pakeli... ;-)