Nuo 6.17 versijos yra šioks toks UTF-8 palaikymas. Trumpai, kaip pasidaryti, kad kiti jūs suprastų, ir nematytumėt "kringelių" :

Keliaujam į View -> Font. Ten pasirenkam patinkantį šriftą. Dešinėje dialogo lango pusėje pasirenkam : Script -> Baltic, žemiau UTF-8 -> Display and encode, ir pažymim varnelę "set as default channel font". Viskas atrodo maždaug taip :

Šrifto dialogas

Jei dešinėje pusėje nėra pasirinkimo baltic - vadinas turite šriftą kuriame nėra lietuviškų simbolių ar kitos priežastys, pasirinkite kitą šriftą. Dauguma TTF šriftų palaikys be problemų, tiems kurie vis dar negali nulipt nuo fixedsys (šrifto pagal nutylėjimą) - yra ir jo unikodinė versija, kurią galima pasiimti iš čia

Toliau. Spaudžiam OK, ir belieka pakoreguot įvedimą... Reikia paspausti Alt + O, atsidarys pasirinkimų langas, ten keliaujam IRC -> Messages, ten tereikia uždėti pora varnelių - ant Multibyte editbox, bei Multibyte display, bei įsitikinti kad yra uždėta varnelė ant UTF-8 display.

Galutiniam variante viskas atrodo maždaug taip :

Pasirinkimai

Kaip ir viskas, paspaudus OK, neturėtų kilt problemų rašyti lietuviškai, rusiškai ir panašiai, taip pat ir skaityti tokį tekstą.